Лабораторна робота № 2-3

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Інші
Інститут:
Не вказано
Факультет:
Не вказано
Кафедра:
Кафедра фізики

Інформація про роботу

Рік:
2002
Тип роботи:
Лабораторна робота
Предмет:
Інші

Частина тексту файла

Міністерство освіті і науки України Вінницький державний технічний університет Кафедра Фізики Лабораторна робота № 2-3 Вимірювання електричних опорів і визначення залежності опору металу від температури. Мета роботи: Навчитись вимірювати опори провідників з допомогою місткових схем; вивчити залежність опору металів від температури. Прилади та матеріали: Набір вимірюваних резисторів; магазин еталонних резисторів; джерело постійного струму; універсальний міст типу МВУ – 49; термостат і термометр; з’єднувальні провідники. Порядок виконання роботи І. 1. Скласти схему (рис. 5). 2 Установити повзунок на середину реохорда. 3. Підібрати на магазині опорів такий опір, при якому струм через гальванометр дорівнював би нулю (RX1≈ R). Виміряти l1 і l2 –плечі реохорда в одиницях шкали реохорда. Повторити аналогічні вимірювання послідовно для всіх резисторів Ri. З’єднати резистори паралельно і виміряти їх загальний опір. Зробити перевірку вимірювання за допомогою аналітичних розрахунків. З’єднати резистори послідовно і виміряти їх загальний опір. Зробити перевірку вимірювання за допомогою аналітичних розрахунків. Скласти таблицю 1 і занести в неї всі вимірювання і проведені розрахунки. Зробити відповідні узагальнення одержаних результатів. ІІ. 9. З’єднати провідниками резистор із мідного дроту, розміщений в термостаті з мостом постійного струму типу МВУ. Виміряти опір досліджуваної котушки при кімнатній температурі. Включити нагрівник термостата і провести вимірювання опору котушки через 50С до температурі 80 – 900С. Скласти таблицю 2 і занести в неї всі одержані результати. Обробка одержаних експериментальних результатів і їх аналіз: 1. Використовуючи дані таблиці 2, побудувати графік залежності Rt=f (t 0 ), відкладаючи по осі Х значення температури від 00С до t0C, а по осі Y значення Rt. 2.Із графіка визначити значення R0 шляхом продовження одержаної залежності до перетину з віссю Rt (рис. 8). 3.Розрахувати значення α, за формулою а= скориставшись даними графіка. Одержаний результат порівняти з табличним значенням температурного коефіцієнту опору для міді. Додаткові завдання Дослідити вплив швидкості нагріву (охолодження) на точність побудованої залежності Rt=f(t0). Дослідити величину температурного коефіцієнта опору в різних межах зміни температури і виявити залежність α=f(t0) Обробка результатів t0 25 30 35 40 45 50 55 60 65 70  Rx 75 75,9 76,8 77,7 78,6 79,5 80,4 81,3 82,2 83,1   .          З розрахунків видно, що опір резисторів визначено теоретичним шляхом менший між практичним, тому що в практичних вимірюваннях були використані з’єднувальні провідники, які мають свій опір. За формулою (3) розрахуємо температурний коефіцієнт α. 
Антиботан аватар за замовчуванням

05.02.2014 22:02

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини